Zpět, jak doma, tak (trochu) v náladě

10. srpna 2010 v 20:32 | Andrew Savary |  Povídání běžného rázu
Líbí se mi, jak je lidská náladovost nevypočitatelná. Kupříkladu vidím svůj minulý článek, a říkám si, "Co to do mě hergot vjelo?". Jasně, den předtím jsem objevil textem nejdepresivnější písničku vůbec, u které po poslechu stačí jen otevřít okno a skočit, a účel je splněn. Ano, jasně, okolo toho data padlo mnoho iluzí, i když je pravda, že mnoho z nich je jedna a ta samá, co se dá věčně recyklovat, jen se musí najít vhodná oběť, jež to umožní. A ano, jasně, měl jsem vážně den blbec.

Ono vlastně s každou špatnou náladou (pokud jde o všechny ty, jež souvisí s mým věkem) to až tak horké není. Nakonec. Nakonec si řeknete, že pořád existuje něco, pro co tu být, ať už je to ve výsledku cokoli. A já si to možná taky nakonec řekl, nebo to zkrátka přišlo samo.
Teď už jen čekat, kdy se pomyslné misky vah zase obrátí "ve prospěch" zlé strany. Na té dobré už hodně dlouho nebyly.

Mám ale pár doporučení.

Jednou z možností, jak si zvednout náladu je film Amélie z Montmartru. Nikdy, opravdu nikdy ve mě film nevyvolal tak velký pocit uvolněnosti a štěstí. Je to jedna velká, naivní a krásná (i když trochu dospělá, sexem se tam moc nešetří) pohádka. Moje vřelé doporučení všem, kdo se v nějakou chvíli necítí psychicky zrovna moc dobře, a mají na film čas.

Pak také pomůže vypnout mozek, a odjet s přáteli na pár dní pryč. Tam relaxovat, pořádat grilovačky, ponocovat nad hrnkem medoviny, pozorovat hvězdy, fotit, střílet ze vzduchovky, zkusit geocaching (vpravdě docela zajímavá činnost). Takové to taky bylo. Příjemné.

A neposlední řadě prostě otevřít oči. Zamyslet se nad okolím v trochu jiném světle, než když ho vidíte pořád jen bledě. Nechat si tím klidně i ukrást dalších pár iluzí (opět ta recyklace), ale z důvodu, aby se to všechno dalo lépe pochopit a utřídit. Zavzpomínat si na hezké zážitky. Zkrátka neztrácet svůj klid.

Jo, a taky řici něco, co už jste chtěli dávno, jen to nějak... nešlo. Jednou to prostě půjde :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama