Úvahová omluvenka

23. července 2010 v 19:57 | Andrew Savary |  Názory & Úvahy
Zajímavá věc, jak může člověk klamat vzhledem. Klamu i já vzhledem? Sakra, po dnešku asi jo.

To se mi takhle dostalo nabídky, zda nechci zavítat do diskotékového podniku v Chrudimi (vyhneme se jménům, kdo ví ví, kdo neví vědět nemusí). Můj názor na všechny tyhle "diskošky", "pařby", "party" a podobně je celkem jasný. Jen přes moji mrtvolu.
Teď nechci nikoho urážet, ale narovinu říkám, že sorta lidí, jež se tam (pravidelně!) schází je pro mě šedou zónou, o kterou nejevím žádný zájem. Proč? Ono už od pohledu jde krásně poznat, kdo v té šedé zóně je a kdo není. Kohout na hlavě, pestrobarevné tričko a boty, na rukách opáskovaný "vstupenkami" (nebo jak tomu říkají) minimálně desetkrát a výraz hodný pěti facek. Od takovéhoto "kchůl" borce je mi naprosto jasné, že první věta kterou začne konverzaci, bude něco jako "Tyvole to sem se včera zase zkalil". Jo, tyvole, mě to zase vůbec nezajímá.

Každej je nějakej. Já jim to neberu, ať jsou klidně "zkalený" od rána do večera, pro mě za mě, když je to baví. Jedna věc je ale házet své nabubřelé ego po ostatních, tedy "těch co nekalí". Jo jasně nejsem na fotce z té vaší "super pařby", rovná se jsem naprostá nula. Mno, ať si to myslí dál. Takových postojů je v naší třídě až přespříliš, a člověk si tak nějak za ty roky zvykne, brodit se v těch povrchních *neslušné slovo zde* každý den.
Prostě, pokud si člověk neumí sednout v klidu k nápoji dle libosti (nebo vodní dýmce, ano, teď přiznávám, že i já si občas rád dopřeji takovouto neřest), a užít si večer pohodově, s tím že společnost považuje za relaxaci a ne nějakou tupou lovnou zvěř (dívčí část), popřípadě soupeře v "kdo z nás je větší pako" (chlapecká část).

Co mi ale opravdu vyrazilo dech, byla po odmítnutí výše zmíněné nabídky otázka (doprovázená vykuleným výrazem) "Ty nechodíš na diskotéky?"
Vypadám snad jako naprostá smažka s tunou gelu ve vlasech a zálibou ve spánku z podnapilosti v příkopě? Z nějakého důvodu se ale zeptat musel. CO to bylo za důvod?

O takovouto pozornost a otázky zkrátka nestojím. Já netvrdím, fakt ne, že jsem nějaký přehnaný filozof, intelektuál nebo světec, který by se takovéto společnosti stranil z určitého principu. Ale prostě ti lidé tam, ti mi nebudou sympatičtí ani kdyby se na hlavu stavěli a odráželi se ušima do vzduchu. A věřte mi, že se okolo mě takových jedinců poflakuje taková hromada, že mám na toto téma dost jasný názor.

Toto je tedy omluva, proč jsem v pátek, 23. července nestrávil večer ve výše zmíněném podniku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama