Půl prázdnin skoro pryč...

29. července 2010 v 19:52 | Andrew Savary |  Povídání běžného rázu
... a Andy byl konečně alespoň trochu vytržen z té neutichající nudy.
Předně, konečně jsem nafasoval parádní Yamahy PSR E423 a zhruba na 35 sekund, kdy jsem si rozbalené klávesy s leskem v oku prohlížel, mi přišly jako konečné vysvobození z mého žaláře zapovězení hudební kreativity. Po těch pětatřiceti sekundách jsem se pokusil něco zahrát, a mé hudební nadšení rázem dostalo pořádnou ránu po hlavě. Ono, 4 roky je opravdu dlouhá doba. Výsledkem tedy je, že bez not už se dál, jak na znělku Ajťáků, jednu brnkací melodii od Flobots (cvak), Darth Vaderův pochod a Amazing Horse, nedostanu. Hmm, takže teď shánět noty, a zapomenout, že ze mě kdy bude nějaký nástupce Mozarta...

Dále jsem si neočekávaně zabrigádil. To takhle odjedete do pražského distribučního skladu letáků, nafasujete šest krabic s celkovým obsahem 176000 mrňavých letáčků nějaké nábytkářské firmy, hromadu gumiček a povel, že letáky máte po 500 kusech (zhruba, nějaký matematický superman fakt nejsem) vázat gumičkami k sobě. První krabici si říkáte, že to "není tak strašná práce". U druhé krabice už se to změní na "mohlo to být horší". Třetí a čtvrtou krabici si broukáte nějaké melodie, co vylovíte v mozku, snažíte se ignorovat skladníky v ještěrkách, co okolo vás rachotí s paletami letáků Tesco, a tlačíte ven z mysli pocit, že "sakra ještě další dvě krabice?!". S pátou krabicí definitivně příjde pocit "mám toho plný kecky". Nakonec je šestá krabice jen taková vláčná práce, kdy už vám ruce tak nějak pracují samy a vy se jen okázale nudíte, protože v celém skladu je nyní naprosté ticho, jen z nejvzdálenějšího kouta skladu vždycky po 20 vteřinách "škytne" bezpečnostní čidlo.
A za to všechno je 50 korun na hodinu. Šest hodin fuč, bolavá záda, rozdrápane konce prstů od ostrých rohů letáků a sposta šlehanců od nekvalitních gumiček, váš problém. Lákavé, že?

No a konečně, přišla nabídka, že bych za to věčné měsíční "psaní mimo mou osobu", tedy newskaření na informačních webech konečně mohl dostat také pár korun. Spojit zájem a užitečnost? Bezva věc.

A jinak? Přemýšlím... o novém designu. O nové povídce (stávající dopíšu!). O založení MySpace hudebního profilu (ať už to zní jakkoli šíleně). O lidech... někteří mi chybějí, jiné stále nechápu, u jiných naopak pozoruju celkem pozitivní změnu. O tom, jak by mi jeden celkem reálný čin mohl naprosto rozvrátit iluze a sebevědomí. O jiných, neméně praštěných iluzích.

O tom, že už konečně dopíšu článek, a půjdu si sehnat něco k večeři...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | Web | 30. července 2010 v 23:20 | Reagovat

Chm. O těch neočekávaných brigádách mi nemluv. Já mám z jedné takové právě sto chutí odejít oknem... :))

Klávesy jsou fajn. Tak držím palce, ať se zase dostaneš do formy.

Howg. :)

2 Andrew Savary Andrew Savary | Web | 31. července 2010 v 11:27 | Reagovat

Odejdi oknem pouze v případě požáru, morové epidemie nebo vzteklého zákazníka-důchodce. Jinak by to byla škoda :)

Fajn jsou, to máš pravdu. Kéž bych měl takový názor už od začátku, a ne až teď...

Vím že to má něco společného s indiány ale co přesně to znamená netuším... :)

3 Raven Raven | Web | 31. července 2010 v 22:18 | Reagovat

No, kdybych odešla oknem na pracovišti, spíš než za sebevraždu by to asi brali jako desertaci (je to v přízemí:)), ale kdybych se rozhodla odejít oknem teď, doma, asi by po mě byl mastný flek. A to by škoda prostě nebyla.

Howg = "domluvil jsem". Cítíš se teď osvíceně či vědoucně? Jestli ne, je to v pohodě, jestli jo, moje potěšení. :))

4 Andrew Savary Andrew Savary | Web | 31. července 2010 v 22:29 | Reagovat

Ok, ta desertace přízemím je docela přijatelná, pokud ta práce k tomu vyloženě svádí (četl jsem něco o nepřijatelném hudebním podkladu ala rádio - mě pouštět ve skladu něco podobnýho, tak taky celkem rychle odejdu... zdí. Okna nebyly :))
A o tom odcházení oknem vyšších pater... jen za předpokladu, že bys měla padák, nebo někoho, kdo by tě dole chytl :) (nebo obojí)

Cítím se tak nějak... pořád stejně :) Jen jsem rád, že jsi ochotná vysvětlit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama