Na vědomí čtenářů se dává...

22. června 2010 v 19:19 | Andrew Savary |  Povídání běžného rázu
... že Andy Savary je nucen nečekaně sbalit svých pět švestek a odstěhovat se na týden do svého rodného domu v Pardubicích, ke svým prarodičům.
Je to tak, byl jsem vystaven nečekanému sledu událostí, kdy jeden den "válím šunky" doma, druhý se dozvídám, že naši si koupili dovolenou a odlétají už zítra. Takže padá můj zažitý "poslední týden srpna", který byl k takovéto události vyhrazen... tedy, padá... on je jaksi najednou nevyplněn, že.

Do toho všeho se ještě musí vejít ta tolik nenáviděná burza učebnic - jakoby už předem nebylo jasné, že se všecko předem domluvené vykšeftuje v tunelu a u bufetu a na nás poctivé prodejce v částech jídelny zbyde to nejhorší. Well, jako kšeftař na Newyorkské burze bych nejspíše umřel hlady.

Dále výlet se třídou, od kterého abolutně nemám páru co očekávat. Jak bude vypadat okolí, jak místo ve kterém budeme nocovat, jak moc bude "dozor" tolerantní k našemu věčnému ponocování a tak dále... Možná že sesmolím nějaký report po návratu.

A ten celý týden se zakončí výdejem vysvědčení, na kterém bude trojek více, než kdy předtím a k avizované čtyřce z fyziky se asi dvě hodiny před uzavřením známek přidala ještě čtyřka z matiky. Fajn, počítal jsem s trojkou, dva týdny před uzavřením známek už pohodička, žádný stres, písemka nebo zkoušení, všecko bylo paní profesorce tuze jasné, že ani nebylo potřeba nic oznamovat předem. Děkuju mockrát, to byla opravdu brilantně vražená kudla do zad.

Ano, mám rozepsanou povídku, kterou se snažím podat neutrálně, pro širší obecenstvo. Jen jsem se tak trochu... zasekl. Čas by byl, ale jednu pasáž jem moc nepromyslel a bude to chtít trochu více úprav. Snad ten nadcházející týden bude trochu co do literárního vyýkonu optimističtější.

No a nakonec na mě taky dolehlo léto. Čas, který je velice protikladně spojen s paradoxně nejhoršími i nejlepšími zážitky. Čas, do kterého pokaždé vkročím levou nohou, s pocitem, že dělám něco dobře, což se na konci srpna ukáže jako naprostá blbost. Klidně bych se vsadil, že moje srpnové já by mě už teď chtělo dát pořádnou facku. Jen do toho, já s tím počítám.

Takže co z toho všeho plyne? Ne, nestěhuju se pryč od civilizace a internetu. Vlastně se stěhuju k zhruba 10x rychlejšímu internetovému připojení, než mám teď. Jenže je to jaksi pořád návštěva, takže s nějakým dlouhým vysedáváním u onoho internetu nepočítám. A když už, věnuju ten čas povídce.
Od civilizace se odtrhnu první čtyři dny v červenci. Ale o tom snad ještě stihnu informovat jindy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama