Čtyři dny tmy

1. června 2010 v 17:57 | Andrew Savary |  Povídání běžného rázu
Přežil jsem, dokonce bez jakékoli zdravotní újmy.
Páteční dešťová smršť nám záhadným způsobem odrovnala internet až do dneška. Naštěstí to částečně pokryla výprava za prarodiči nejdříve směr Praha a pak zpět do rodných Pardubic. Co se za tu dobu stalo? Vezměme to v bodech.

1) Samotný internet. Pátek (večer), sobota, jednoduše nejede. Proč? Je to rozbitý. Neděle, pondělí, část úterý, stále nejede. Proč? Soused, který vlastní router pro naši společnou síť si usmyslel něco zhruba takového: "Když to nejede, tak to vypnu. Aspoň si to odpočine." Co ty lidi dneska dokážou vymyslet, neuvěřitelné. A pro ty, co by náhodou nevěděli, co router je, vzpomínam si na jeden rozhovor s méně "ajťáckým" kamarádem. "Jé, ty máš v pokoji router, jo?" "Cože tu mám?" "No... kouzelnou krabičku na internet." "Ahaa, jasně, mám"

2) Dnešní hodina Aj. Po prvotních zmatcích, ve kterých nám bylo oznámeno, že se bude jednat o jakousi "spešl dvojhodinovku" s rodilými mluvčími, jsme se v prořídlém počtu dostavili mimo volné hodiny do učebny Aj, kde nám bylo servírováno téma o chudých pracovnících kdesi v Bangladeši, od kterých pocházejí třeba i moje džíny. Člověk obecně bere tato témata s nadhledem, s čímž ovšem dva zástupci společnosti "Fair trade" počítali, a proto nám na část dvojhodinovky uspořádali menší terapii šokem. To vám takhle zadají úkol, že máte jednu větu anglického textu opisovat do patřičné kolonky na papíře, a při každém tlesknutí "dozoru" papír předat vedle sedícímu a psát znova. Druhý dozorce se mezitím kamsi vytratil. Tempo bylo ze začátku slabé, všichni tak nějak s úsměvem vypisovali věty a lehce nestíhali. Což se ale změnilo, když se zmizelý dozorce najednou s prásknutím dveřmi objevil v jakési babičkovské zástěře, a začal na nás opravdu brutálně pořvávat že nestíháme, nadával nám, mačkal nám papíry a vyhazoval nás ze třídy. Dusíc smích jsme okázale zrychlili, což ale bylo poznat na kvalitě písma. Palec nahoru za tohle opravdu trefné zpestření.

3) Fejeton. Nahodím ho hned po tomto článku, patrně v dobu, kdy článek čtete už visí nad ním. Dle mého soudu je to výplod opravdu nevalný, i když si ho paní profesorka schovala jako vzorový pro ostatní třídy, a ohodnotila mě 1 s čárkou pod. Alespoň jsem si vysloužil revanš za známku 4 z minulého pololetí, kdy paní profesorka naopak nepochopila slovo originalita a uznala mi jen 1/4 celé práce.

4) Design. Ano, tohle je druhý pokus o zpestření stránek. Nakolik se vám líbí, ozvěte se v komentářích. Dle mého soudu už se na blog celkem dá dívat. A čípak je to křídlo? Archandělské, atypické barvy pro to, že jde o tetování obšlehlé z Deviantartu. Andělé jsou úžasná fantasy stvoření. Moje asi nejoblíbenější vůbec.

A tak dále. Už nebudu nijak vypichovat to, že máme ve škole zase nacpáno písemkami, a že mi fyzikář hrozí, že na ruce má prstů pět. Už je to trochu ohrané, ne? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | Web | 2. června 2010 v 22:35 | Reagovat

1. Stěžuješ si na čtyři dny tmy? Já se těším na období temna o prázdninách. :)) Navíc se dá ve tmě moc dobře spát... :)

2. LelŠ nám o tom vyprávěla. Taky říkala, že ty lidi za to obvykle ještě vybírají peníze - třicet káblí na osobu. To asi aby dodali akci na věrohodnosti... :))

3. Jak, nevalný? Minimálně je povedený. :)))
:)

4.Vypadá to fajn. Čierná je fajn. Archandělé jsou fajn. A podle mě nejsou jenom fantasy. :P

- propána, myslíš, že kvůli mě jedné nejmenované matikářce vyroste na ruce šestý prst? Ajajaj. To mě asi nebude mít moc ráda... :))

2 andy-savary andy-savary | Web | 3. června 2010 v 15:47 | Reagovat

[1]: 1) O prázdninách bývá naopak světla až moc... Ale zase to znamená dost času na blog a tvoření :) A na spaní bude taky čas :)

2) Jo, my nic neplatili... nevim proč, LelŠ po nás nic nechtěla. Ono taky platit za de facto reklamu jisté společnosti...

3) Uznávám, že asi vypadá líp než to, co tu viselo předtím. S finálním designem zatím můžu počkat.

4) Kéž by fantasy nebyli. Zrovna by se mi nějáká okřídlená valkýra z nebes docela hodila... odnesla by mě co nejdál od sešitu a zítřejší fyziky.

Já bych té "nejmenované" matikářce toho nechal narůst daleko víc než jen šestý prst :) Zasloužila by si to... K profesi by se jí to taky hodilo, hned by mohla názorně demonstrovat víc příkladů :) A stejně si myslim že nás nemá ráda tak jako tak úplně všechny :)

... a jestli ti hrozí šesti prsty, vážně by mě zajímalo co to znamená na vysvědčení. Po vzoru Pottera T jako Troll? :) Ne že bych si to hodnocení nezasloužil taky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama