Vleče se to...

24. května 2010 v 18:33 | Andrew Savary |  Povídání běžného rázu
Tak po trochu delší pauze zpět. Nevím jak jakýkoli jiný správce blogu, ale mě osobně tohle pnutí napsat/nenapsat lehce tlačí. Nejde o to, že bych neměl na co si stěžovat nebo o čem tady plácat naprázdno, ale zkrátka o fakt, že pořád hodnota blogu stojí na bodu mrazu, což spraví leda tak čas, za který se blog zaplní. Do té doby? Prostě ten syndrom "zbytečené práce" přetrvá.
Vůbec, na tomhle tématu se dá stavět celý psychologický rozbor osobnosti. Nepíše pravidelně - je nezodpovědný. Splněno. Dává si delší a delší pauzy - nestojí si za svým. Splněno. Delší pauzy - je líny. Splněno nadruhou.
Dalším pojítkem tu byla jakási představa "vzoru", která lehce opadává. Chtěl jsem vyzkoušet něco, co jsem do té doby zatím jen "pozoroval z povzdálí s výrazem respektu". Ale tady čas působí spíše opačným efektem, ubírá na atraktivitě a vytváří jiné hodnoty opačného směru. Abych pořád nechodil jen okolo horké kaše, zkrátka jsem po delší úsek času (půlrok) sledoval dva blogy, které mě inspirovaly natolik, že mě napadlo vyzkoušet si na vlastní kůži jaké to vlastně je. Inu, zajímavé. Horší je už fakt, který asi každý zná. Být jako vzor. Přesně jako on. Do posledního detailu. A pak si vylámat zuby na tom, že naše představa je zhola nemožná. Že jako vzor nikdy nebudeme, protože každý člověk je originál sám sebou. Pokud jsme blbí, snažíme se vzor dál a dál pronásledovat, až nám z toho pomalu začne hrabat. Jsme-li rozumní, uvědomíme si, že ten kousek originality dělá nás námi, a zkrátka se vydáme vlastní upravenou cestou. A v této rovině se ocitá i blog, i když je pravda, že svoji vyšlapanou cestu jde už od prvního příspěvku. Teorie "být přesně jako vzor" se uchovala pouze v myšlenkové podobě, kde ale dělala neplechu dobrých pár měsíců.

A teď si uvědomuju, že to vypadá jakobych se s někým loučil. Tak na to hezky zapomeňte :) Oxidovat tu ještě nejakou dobu hodlám, a snad se to ještě vystupňuje s tím slibovaným designem. Do té doby...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama