Obecně o seriálech

2. května 2010 v 16:30 | Andrew Savary |  Seriály
Téměř každý máme nějaký svůj oblíbený seriál. Ať už to jsou naše babičky sledující telenovely a Ordinaci, matičky sledující Ulici, otcové sledující Chalupáře, myslím, že to nemine nikoho.
Mojí generaci se naštěstí dostává lehce širšího výběru. Pojďme si projít deset mých nejoblíbenějších kousků společně s hláškou, která se mi k seriálu vybaví.

Spodní příčku zaujímají Dva a půl chlapa. Na seriál jsem narazil poměrně náhodou na Nově a ačkoli nemám potřebu vidět vše, občasné sledování mě celkem pobaví. Občas se mi ale zdá, že montovaný smích je používán až moc často a některé gagy opravdu pozbývají inteligence. (matka Alanovy přítelkyně) "Bavte se děti, já si jdu ubalit brko na terasu a zhulit se v zahradní houpačce..."

Lost jsou devátí. Sleduji je rovněž na Nově, teď díky snad dvouleté pauze chytám lehký absťák. Příběh i děj jsou naprosto famózní a promyšlený, charaktery barvité a prostředí zajímavé, tohle se prostě sleduje jedním dechem. Vlastně jen díky té dvouleté pauze řadím seriál tak nízko. (Hurley na Sawyera s brýlemi) "Tyjo, někdo přejel Harryho Pottera parním válcem."

Kriminálka Anděl okupuje osmé místo. Za tohle mě asi dost lidí pošle do háje, ale já za to nemůžu, mě se seriál prostě "od přírody" líbí. Lví podíl na tom má domácké prostředí a vypilovaná kamera, kterých si velice cením. Herci a nápady jsou pak spíš takový průměr, ale stejně mě seriál prostě každé pondělí k TV přikove. (Oliver vidí fotku opatrovníka mrtvé oběti, který vypadá jako pořádný bouchač) "Tak já mít takovou chůvičku, tak žeru od malička jenom koprovku."

Rodinka Simpsonů je na místě sedmém. Mám pocit že moje šance znát každý díl tohoto seriálu jsou absolutně mizivé. Tvůrci jen chrlí nové a nové díly a my se neustále bavíme. Homer je naprosto dokonalý idiot, Bart velice sympatický spratek, mručení Marge je už témeř legendární, z Lízy nám vyrůstá budoucí prezidentka USA a my jen čekáme kdy už konečně ta Maggie promluví nebo někoho zase zastřelí. Jediné co bych seriálu vytknul, že tvůrci občas lehce narušují váhy kvality a kvantity. (Homer) "D'oh!"

Šesté místo, Futurama. Filip J. Fry v lecčemž dohání Homera z bratrského seriálu, Bender zase trumfuje Barta a Zoidberg je ta nejdokonaleji vymyšlená seriálová postava. Kdo by si také nezamiloval humanoidního kraba - doktora, který se živí odpadky s jeho naprosto perfektními chapadloidními grimasami. Škoda jen, že dílů není trochu více. (Bender) "Polib mi můj lesklej kovovej zadek!" (V originále "Bite my shiny metal ass!" má větší šmrnc)

IT Crowd, česky Ajťáci a páté místo. Britský sitcom, který v mnoha ohledech předčí všechny americké. Prostředí a postavy jsou opravdu vtipně zapasované tak, aby hlášky dostávali ten nejvytříbenější ráz. Jediné co se seriálu dá vytknout je fakt, že osmnáct dílů je opravdu hodně hodně málo. (Moss e-mailuje hasičům) "Hoří, vykřičník. Hoří, vykřičník. Pomozte mi, vykřičník. Těším se na vaši návštěvu. Maurice Moss."

Bramborovou pozici získává Big Bang Theory. Relativně nový seriál, amerického původu, však ale hojně známý, kupříkladu v hodině výuky angličtiny už jednou u nás padl první díl jakožto "porozumění mluvenému slovu". Nejlepší hodina vůbec. Sheldon produkuje jedny z nejlepších hlášek. A díly stále přibývají, další veliké plus. (Sheldon) "Bazinga!" (v kombinaci s míčkovým bazénkem pro děti...)

A jsme u třetího místa. Mdlý vzhled, ustálený tón hlasu a depresivní myšlenky, Daria, podle mého snad nejsympatičtější charakter vůbec. Míra ironie a sarkasmu jde vysoko nad hranici kdy se ještě stačíte smát a nepadáte z toho ze židle. Její kamarádka Jane, jež s ní sdílí názory, pak všemu vydatně sekunduje. Bohužel, moc mě mrzí, že už nevychází nové díly. (Daria s Jane stojí nad paní, jež omdlela) "Umíš první pomoc?" "Jednou jsem na sestře zkoušela Heimlichův zákrok" "A pomohlo to?" "Ona se nedusila..."

Zasloužené druhé místo, How I met your mother. Kombinace hlášek a příběhové linky jsou vypilované k dokonalosti. Barney se stává legendou, Ted jedním z mých nejoblíbenějších charakterů. První tři série se řadí k té vůbec nejatraktivnější podívané co lze sehnat. Jen viním tvůrce seriálu, že páté sérii maličko dochází dech. (Barney - nepřeložitelné, ale legendární) "Suit up!"

A jsme u prvního místa, famfára... Červený trpaslík! Naprosto kultovní věc, od začátku až do konce. Perfektní nápad, úžasné zpracování. Legenda, která neumře. K některým dílům bych si snad už troufnul odříkávat scénář zpaměti. Jedno maličké mínus, ty tři nové díly stály pěkně za nic. Kéž by ještě aspoň ten celovečerák stihli. (Holly v úvodu) "Chovám bláhovou naději, že za ty tři miliony let co jsme pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a podařilo se mu zjednodušit formulář daňového přiznání"

A ne, nejsem maniak. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | Web | 31. května 2010 v 0:29 | Reagovat

Páni :) Shodneme se na čtyřech nejvyšších příčkách, ačkoliv na mém žebříčku by kromě Darii asi nedominovaly. :)) Nevadí :)
Když jsem si chtěla vybavit nějakou hlášku z Darii, přišla jsem jenom na tuhle:
Jane: Hm, když máš teď tak skvělej přístup k věcem, nedala bys mi svý boty?  
Daria: Jo, otoč se a můžeš si jednu hned vyzkoušet.

... A jako správné děvče, jsem fanynkou Trenta! :))

2 andy-savary andy-savary | 31. května 2010 v 17:32 | Reagovat

[1]: Teď si z fleku zase vybavuju "Quinn, ty jsi tak povrchní, až to vypadá hlubokomyslně" a pak taky ten její antikomunistický manifest v kavárně :) Ale vybírat nejlepší hlášky snad ani nejde. Těch je tolik, že by se člvěk nedopočítal.

Trent byl naprosto luxusní postava, teda do té doby, než mu změnili ve 3 sérii (nebo 4? teď nevím) dabéra, takže pak dál zněl jako sjetej "cool" typ. Se skřípaním v zubech jsem si na něj musel zvykat. "Jmenujeme se mystická spirála, ale možná to ještě změníme" :)

3 Raven Raven | Web | 31. května 2010 v 20:30 | Reagovat

Jane: Takže jsi přesvědčila tátu, že nejsi komouška?
Daria: Jo. Aby věděl, jak moc miluju peníze, ždímu je z něj, ať se vrtne, kam se vrtne.

:)))

4 andy-savary andy-savary | 31. května 2010 v 21:36 | Reagovat

Daria na obrázek zaměstnance měsíce "Vždycky jsem se těšila na to, že budu někde viset" :)

5 geegee geegee | 15. září 2010 v 15:06 | Reagovat

Suit up - nahod oblek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama